kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 

O nas

 ..Miłość psia jest czysta w swej istocie, niezmącona egoizmem, wierna wiernością nieludzką. 

Do takiej miłości człowiek zdolny nie bywa, pies kocha na przekór wszystkiemu, 

bezwarunkowo i z góry wybaczając wszelkie potknięcia po drodze....
                                           

                                                                                                    Joanna Sommer

 

         Miłość do berneńczyków, jak każda inna miłość, pojawiła się u nas nieoczekiwanie i od pierwszego wejrzenia. Dotąd psy w naszej rodzinie  rzucane były  nam przez los. Po stracie Sary (ON) chcąc wypełnić pustkę po niej, przypadkiem znaleźliśmy informacje o berneńskim psie  pasterskim. Od razu wiedzieliśmy, że jest to idealna rasa dla nas.

 

         I tak do naszego domu zawitała Koja - pierwszy szczeniak w naszej rodzinie.

Im dłużej żyliśmy razem tym bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu że był to dobry wybór. Niestety radość ze wspólnego życia nie trwała długo. W 19 miesiącu życia u Koji zdiagnozowano ciężką ostrą niewydolność nerek oraz atrofię jednej z nich. Mimo mozolnej  walki o jej życie stan Koji pogarszał się pozbawiając ją psiego szczęścia a zapewniając jedynie ból. Z wielkim trudem podjęliśmy decyzję o pożegnaniu i eutanazji... ;( Mimo bólu i żalu po stracie ukochanej suczki byliśmy przekonani że w naszym domu już zawsze będzie berneński pies pasterski.

 

           Po kilku miesiącach, dzięki zaufaniu jakim obdarzyła nas P. Iwona,  w naszym domu pojawiła się Dalmisia wypełniając całe nasze życie.

 

c d

 

           Decyzja o prowadzeniu hodowli nie była przypadkowa. Przygotowywaliśmy  się do niej od kilku lat zgłębiając wiedzę z kynologii, genetyki zwierząt i nauk pokrewnych. Nadal się uczymy. Mimo, iż  hodowla pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce z założenia jest hodowlą amatorską, my staramy się do niej podchodzić w pełni profesjonalnie i z należytym  zaangażowaniem. Nie przeszkadza nam to jednak w tym by kochać nasze psy bezgranicznie traktując je na równi z innymi członkami rodziny.

 

c d

 

W naszej hodowli przychodzą na świat wyłącznie szczenięta rodowodowe.

 

c d

 

 

hodowla "Dziemionna"  zarejestrowana w FCI pod numerem 3896/D